Zaczynamy :-)

8 inteligencjiGimnazjum nr 164 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Dwujęzycznymi im. Polskich Olimpijczyków w Warszawie realizuje w latach 2015 – 2017 kolejny projekt międzynarodowy współfinansowany przez UE. W ramach projektu Communication & Culture, już w listopadzie na holu głównym szkoły powstanie Wielką Oś Czasu.

Wewnątrz instalacji, uczniowie znajdą zaszyfrowane kodem informacje dotyczące poszczególnych epok. Jak pozyskać informacje znajdujące się w Wielkiej Osi Czasu ? Nic prostszego!
Wystarczy mieć smartfon, tablet lub notebook z wbudowaną kamerą, na który należy pobrać darmową aplikację QR Droid. Zarówno pobranie aplikacji, jak i jej używanie jest całkowicie bezpłatne. Od razu po uruchomieniu aplikacja jest gotowa do skanowania kodów. Obiektyw kamery naszego urządzenia kierujemy na kod QR tak aby znalazł się w całości na ekranie. Następnie należy przez chwilę utrzymać urządzenie nieruchomo (kod cały czas czas ma być widoczny na ekranie), tak aby kamera mogła złapać ostrość. Po złapaniu ostrości, QR Droid sam przechwytuje kod i kieruje nas na stronę internetową na której znalazły się umieszczone przez nas informacje.
Zachęcamy nie tylko uczniów ale i rodziców do skorzystania z aplikacji i poszerzania swoich horyzontów “zaszyfrowanymi” informacjami.